Warning: A non-numeric value encountered in /home/seovyruk/domains/renoldas.eu/public_html/wp-content/themes/divi/functions.php on line 5806

Apie mane

Esu mokytojas praktikas. Stengiuosi taikyti mano mokiniams geriausiai tinkančius darbo metodus ir naudoti didžiausią efektą duodančias priemones. Manau, kad ši patirtis (įgyta dviejose skirtingose mokyklose: kaimo „ilgojoje gimnazijoje” ir rajono centro „išgrynintoje” gimnazijoje) gali būti naudinga kolegoms, dabartiniams mokiniams ir ankstesnių metų abiturientams.

Šiais mokslo metais mokau fizikos (7 – 12 kl. mokinius) ir matematikos (12 kl. mokinius, pasirinkusius bendrąjį kursą).

Gimiau 1968 m. 1992 m. baigiau Vilniaus Universiteto Fizikos fakultetą. Specialybė: fizikas, dėstytojas.

Nuo 1992 m. dirbu mokytoju Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijoje ir Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje (su pertraukomis). Esu įgijęs fizikos mokytojo eksperto ir matematikos mokytojo metodininko kvalifikacines kategorijas. Esu švietimo konsultantas – mokytojo praktinės veiklos vertintojas, mobiliųjų įrenginių naudojimo ugdyme patarėjas. Domiuosi įvairių dalykų mokymo integracijos, naujų priemonių bei metodų taikymo galimybėmis. Esu dėstęs informacines technologijas, integruotą gamtos mokslų kursą, baigiau ekonomikos mokytojų ruošimo kursus. Stengiuosi kelti savo kvalifikaciją, sekti naujoves ir išbandyti jas. Esu laimėjęs konkursą „Virtuali kelionė klasėje“, dalyvavau Europos mokytojų novatorių forume. Dalyvavau ŠMM ir „Microsoft“ organizuotoje IKT lyderių programoje, stažavausi Europos branduolinių tyrimų organizacijoje CERN. Daugiau kaip 10 metų vertinau fizikos valstybinio egzamino darbus. Mano mokiniai kasmet laimi rajono fizikos olimpiadas, sėkmingai dalyvauja olimpiados šalies etapuose.

Įvairius seminarus, mokymus mokytojams vedu nuo 1996 m. Temos įvairios: modeliavimo programų naudojimas fizikos ir matematikos pamokose; informacinių technologijų naudojimo fizikos ir matematikos pamokose galimybės; nuotolinių fizikos ir matematikos mokymų kursų gabiems vaikams naudojimo galimybės; interaktyvios lentos naudojimas įvairių dalykų pamokose; informacinių technologijų naudojimas užtikrinant bendradarbiavimą tarp mokinio ir mokytojo; aktyvaus dalyvavimo (balsavimo) sistemų naudojimas mokykloje ir kt. Teko dirbti su įvairių specialybių pedagogais (ir pradinio ugdymo mokytojais, ir gimnazijų fizikais).

Esu įsitikinęs, kad kiekvienas mokinys tikslingai dirbdamas ir padedamas savo mokytojo gali pasiekti gerų rezultatų. Tad pagalba „iš šalies“ turi būti daugiau išimtis nei taisyklė. Bet šiuolaikiniame pasaulyje tiek daug skirtingų situacijų, kad efektyvios konsultacijos kartais tiesiog neišvengiamos. Padedu tiems, kam kyla problemų rengiantis valstybiniam fizikos egzaminui ar tiesiog mokantis fizikos. Dažnai dirbu nuotoliniu būdu.

Šiuo metu labiausiai žaviuosi nuotoliniu, bet „gyvu“ fizikos mokymu, kai toli esantis mokinys ne tik gauna užduotis ir nuorodas į teorinį kursą, bet ir gali dažnai tiesiogiai bendrauti su mokytoju, stebėti ir aptarti eksperimentus, klausytis aiškinimo lyg būtų pamokoje.