Warning: A non-numeric value encountered in /home/seovyruk/domains/renoldas.eu/public_html/wp-content/themes/divi/functions.php on line 5806

Seminarų temos

Kiekvienu atveju stengiuosi prisitaikyti prie mokytojų poreikių. Vedu seminarus tik apie tai, ką gerai išmanau arba apie tai kuo labai domiuosi.

Visada galima seminare ar mokymuose apjungti kelias temas, numatyti laiko konsultacijoms ar savarankiškam darbui.

Svarbiausios temos:

Interaktyviosios lentos naudojimas įvairių dalykų pamokose. Orientuojuosi į SMART lentos naudotojus. Esu tikras, kad interaktyvi lenta gali būti naudinga net … kai jos neįjungiate. Galiu padėti įvairių specialybių mokytojams, ypač – pradinio ugdymo pedagogams.

Nuotolinio testavimo sistemos eTest naudojimas mokytojo veikloje. Nemažai mokyklų naudojasi nuotolinio testavimo sistemomis, bet dažnai ši galimybė išnaudojama nepakankamai efektyviai. Man neblogai sekasi naudoti šią sistemą. Galiu padėti tą padaryti ir kolegoms.

Aktyvaus dalyvavimo (balsavimo) sistemos naudojimas pamokose. Pirmasis Lietuvoje pamokose ėmiau naudoti aktyvaus dalyvavimo (balsavimo) sistemą “Optivote”. Turiu nemaža patirties ir idėjų.

Testavimo sistemų naudojimas įvairių dalykų pamokose. Šiuo metu mokytojas turi galimybę testuoti mokinius įvairiais būdais: naudodamas specialiai tam skirtas svetaines, aktyvaus dalyvavimo (balsavimo) sistemas, specialias vietiniam tinklui skirtas programas, google įrankius ir kt. Svarbu, kad testavimas netaptų vien žinių fiksavimo įrankiu, o skatintų mokinius tobulėti, bendradarbiauti tarpusavyje ir su mokytoju. Šioje srityje turiu sukaupęs pakankamai patirties ir galiu pasidalinti ja su kolegomis.

Mokinio ir mokytojo bendradarbiavimas mokant fizikos. Tam esu paruošęs specialius užduočių rinkinius, stengiuosi efektyviai pasinaudoti nemokamomis interneto portalų paslaugomis.

IT naudojimas fizikos pamokose. Be informacinių technologijų šiuo metu tikriausiai neapsieina nei vienas fizikos mokytojas. Visi šias technologijas naudojame kiek skirtingai. Kolegoms pristatau savo naudojamus išteklius.

IT naudojimas mokytojo veikloje. Pristatau svarbiausius išteklius, kuriais efektyviai nemokamai gali naudoti mokytojas, perkamus išteklius – pagal mokytojų pageidavimus.

Mobiliųjų įrenginių naudojimas ugdyme. Praėjusiais mokslo metais nemaža mokinių ir mokytojų laukė penktokams pažadėtų planšetinių kompiuterių. Aš – taip pat. Bandžiau tam pasiruošti – dalyvavau Ugdymo plėtotės centro organizuotuose mokymuose, tapau šios srities patarėju. Tie mistiniai kompiuteriai dingo kaip miražas (kaip ir daugelis švietimiečių svajonių). Tačiau šia kryptimi bandau judėti. Stengiuosi išbandyti kiek galima daugiau planšetiniams kompiuteriams ir išmaniesiems telefonams skirtų programėlių, kurias įmanoma panaudoti pamokoje. Tačiau neturiu galimybių pamokose nuolat naudoti mobiliųjų įrenginių ir negaliu daugelio savo idėjų įgyvendinti praktiškai. Tad su kolegomis galiu pasidalinti tik kai kuriomis idėjomis, parodyti ką jau moku pats ir pasiūlyti toliau mokytis kartu. Beje, mobilieji įrenginiai – ne tik planšetiniai kompiuteriai, tad vienaip ar kitaip ugdyme juos mes neišvengiamai naudosim.